בילי אליוט

By on Dec 1, 2016

המחזמר בילי אליוט בישראל

כרטיסים למכירה: 234 ש״ח

 בילי אליוט בישראל

המחזמר בילי אליוט בעברית בישראל –  מחזמר מעורר השראה אשר כבש מיליוני צופים ברחבי העולם ועכשיו הוא מגיע לישראל. תאריך: 19.12.2016

ערים: קרית מוצקין

כרטיסים למכירה: 234 ש״ח

בילי אליוט (באנגלית: Billy Elliot) הוא סרט קולנוע בריטי משנת 2000, שכתב לי הול וביים סטיבן דלדרי. מככבים ג’יימי בל בתפקיד בילי בן ה-11 השואף להיות רקדן, גארי לואיס אביו כורה הפחם, ג’יימי דרייבן אחיו הבכור של בילי וג’ולי וולטרס המורה למחול. הסרט זכה להצלחה קופתית רבה בבריטניה.

הפקה בימתית של “בילי אליוט – המחזמר” הועלתה במאי 2005 בתיאטרון “ויקטוריה פאלאס” בלונדון ותוארה בעתון הטלגרף כ”המחזמר הבריטי הטוב ביותר”. המחזמר זכה בעשרה פרסי טוני בשנת 2009.

בילי אליוט בן ה-11 הוא יתום מאם, ואביו, המעריץ של המתאגרף קן בוקאנן, חולם שבנו יהיה מתאגרף ויחלץ את המשפחה ממצבה הכלכלי הרעוע. אך בילי ירש מאמו אהבה למוזיקה והוא מנגן לעתים בפסנתר כדי להרגיש שהיא לידו.

האב שולח את בילי להתאמן באגרוף, אבל כשהוא נכנס לזירה הוא מבין שאינו רוצה להיות מתאגרף. הוא מגלה בצדו השני של אולם ההתעמלות קבוצת בנות הלומדת בלט. בעזרתה של גברת וילקינסון, המורה לבלט, הוא מתחיל ללמוד לרקוד, ומסתיר את הדבר ממשפחתו.

הסרט מתרחש במחוז דרהאם, על רקע שביתת הכורים בבריטניה בשנת 1984. בין הכורים השובתים אביו ואחיו של בילי, ומצבם הכספי מדרדר עוד בעקבות השביתה. בני המשפחה ושאר תושבי העיירה מתעמתים פעמים רבות עם המשטרה. כתוצאה מהמהומות בילי מחמיץ את האודישן לבית הספר המלכותי לבלט, והמורה באה לביתו לשאול עליו. אביו ואחיו זועמים כשהם מגלים שבילי לומד לרקוד, אך הוא אינו מוותר ומתעקש להמשיך ולרקוד.

בילי מגלה שחברו הטוב מייקל הוא הומוסקסואל שמתוודה על אהבתו אליו. הנטייה המינית של בילי עצמו אינה מתבררת בסרט, יש לו קשר קרוב גם למייקל וגם לדבי, בתה של גברת וילקינסון. שניהם מאוכזבים כשבילי עוזב את העיר ללימודים בלונדון, ובילי תוהה בקול “מה עדיף, ג’ינג’ר רוג’רס או פרד אסטר?”

כשהאב רואה לראשונה את בילי רוקד הוא מבין שעתידו טמון בריקוד, ומחליט לשבור שביתה על מנת שיוכל לקחת אותו בעצמו למבחנים בבית הספר המלכותי לבלט בלונדון. כשהם מגיעים ללונדון שניהם נפעמים מהעיר הגדולה, ועל אף שבילי מכה את אחד המתמודדים, הוא מתקבל לבית הספר כשהוא מרשים את הבוחנים במחויבות העמוקה שלו לריקוד.

בסיום הסרט, שמתרחש שנים אחדות אחר כך, מגיעים אביו ואחיו של בילי למופע בלט של “אגם הברבורים” שבו בילי מופיע בתפקיד ראשי.

תגובות

You must be logged in to post a comment Login