המחזמר סוס מלחמה

By on Dec 1, 2016

המחזמר סוס מלחמה – War Horse

המחזמר המצליח “סוס מלחמה – War Horse” שעלה על הבמות במרץ 2011, מבוסס על ספר ילדים שאומץ על ידי המחזאי ניק סטאפורד, שהפך אותו לאחד ממחזות הזמר הבולטים ביותר והמרגשים ביותר בשנה האחרונה

סיפור מלחמה מיוחד במינו

המחזר המצליח הזה מספר את סיפורו של ג’ואי, סוסו האהוב של אלברט הצעיר, שנמכר לחיל הפרשים עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה ונשלח לצרפת. ג’ואי הסוס, שמשרת את הצבא הבריטי ואת הצבא הגרמני, מתיידד עם סוס מלחמה נוסף, טומפטורן, אך נתפס על ידי האויב, בשעה שנקלע לשריפה. אלברט הצעיר, שלא יכול היה לשכוח את סוסו האהוב, למרות גילו הצעיר, יוצא אל משימת חייו כדי למצוא את ג’ואי ולהחזיר אותו חזרה הביתה, אל דבון. נדרש צוות חזק מאד של מפעילי בובות, המסוגל ליצור דמות אותנטית, רגישה ומיוחדת במינה, כדוגמת ג’ואי הסוס. למרות הצלחתו של ספר הילדים, עליו מבוסס המחזמר הנפלא הזה, אין כמו מראה עיניים. היושבים בקהל, הצופים בסוס הכול כך מיוחד הזה ובהרפתקאות שעובר במהלך הדרך, חווים התרגשות של ממש וחוויה מיוחדת במינה.

הצלחתו הרבה של המחזמר הינה בזכות המעצבים המוכשרים, אדריאן קולר ובזיל ג’ונס, המגיעים ישירות מקייפטאון, שבדרום אפריקה. אלה, בזכות קסם אמיתי ויכולת מקצועית גבוהה מאד, הצליחו לייצר דמות כל כך מיוחדת, שהגיעה כל הדרך מתיאטרון לונדון אל ניו יורק.  הצוות המצוין של המחזמר כולל את סת’ נומריץ’ (Seth Numrich) בתפקיד אלברט הצעיר וכן צוות מוכשר, המשחק לצידו. המחזמר המקסים הזה, שזכה בחמישה פרסי טוני ב – 2011, לרבות פרס על המשחק הטוב ביותר, בוים על ידי מריאן אליוט וטום מוריס הנפלאים שהצליחו להביא אליו זיכרונות ילדות רבים, הגורמים ללא מעט מבוגרים בקהל להזיל דמעה או שתיים. השילוב המצוין בין ריי סמית, בתחום התפאורה, התלבושות והציורים, יחד עם פאול קונסטבל, האחראי על התאורה, יוצר הפקה מושלמת ומחזה, בעל מראות ויזואליים מיוחדים במינם.

הסיפור הכול כך רגיש הזה משלב מראות קשים של מלחמה עקובה מדם, של פרידה קשה בין ילד צעיר לסוסו האהוב שנמכר לצבא ומועבר לצרפת ושל טנקים ותותחים רועמים. זהו מחזמר של שעתיים וארבעים דקות, בהן תמצאו תפאורה מרהיבה, סיפור אנושי מרגש במיוחד, משחק מצוין, מוסיקה נהדרת והזדמנות לחוויה בלתי נשכחת בניו יורק. המחזמר הנהדר הזה הוא גם הזדמנות נפלאה לבלות כמה שעות באווירה קצת שונה וליהנות ממחזר מוביל ומצליח מאד. בין אם אתם חובבי סיפורי מלחמה או חובבי בעלי חיים, תוכלו למצוא במחזמר “סוס מלחמה” קטעים אנושיים מרגשים ומצחיקים, תוכלו למצוא את התקווה בכל אחת מהדמויות שבו ואת הדרך לחלום מחדש, לקוות לעתיד טוב יותר וגם לאהוב. המסר החזק של המחזמר הזה, שאסור לנו להפסיק לחלום, הוא אולי אחד מסודות ההצלחה שלו.

קישורים מומלצים לקריאה על המחזמר סוס מלחמה

הסבר קצר בוויקיפדיה על המחזמרWar Horse

דף הבית של המחזמר סוס מלחמה בברודווי

סוס מלחמה, המחזמר סוס מלחמה, כרטיסים למחזמר סוס מלחמה

תגובות

You must be logged in to post a comment Login