וויקד – Wicked

By on Dec 1, 2016

 המחזמר וויקד לונדון, וויקד ברודווי Wicked

המחזמר וויקד – Wicked, שמופיע מאז שנת 2003 על במות ברודווי, נחשב אחד ממחזות הזמר המצליחים ביותר על במות אלו ועד היום ממשיך ומושך אליו קהל רב. המחזמר המצוין הזה הוא כמעין סיפור מקביל לסיפורה של דורותי מארץ עוץ, והוא מבוסס על הספר “מרושעת – קורותיה של המכשפה המרושעת מהמערב”, שנכתב על ידי הסופר האמריקאי גרגורי מגוויר.

ממש מעבר לקשת בענן תגלו מחזמר מופלא במיוחד!

המחזמר וויקד, שלאורכו שזורה המוסיקה הנפלאה, עליה אחראי סטיבן שוורץ, אחד היוצרים החשובים והבולטים ביותר בתעשיית מחזות הזמר, כולל צוות שחקנים מוכשר מאד, כמו אידינה מנזל, קריסטין צ’נוות’, ג’ואל גריי ועוד, שהן בזכותן והן בזכות ההפקה והסיפור המצוין, הובילו אותו לזכייה בלא פחות מעשרה פרסי טוני. המחזמר מושך אליו רבים מדי שנה, מאז שעלה לראשונה על במות ברודווי והוא, ללא ספק, אחת ההצלחות הבולטות ביותר ברשימת מחזות הזמר האמריקאיים.

כרטיסים למחזמר וויקד  בברודוויהקישו כאן

כרטיסים למחזמר וויקד בלונדון –  הקישו כאן

Wicked Tickets NYC 2016  – כרטיסים למחזמר וויקד בלונדון 2015-2016, וויקד ברודווי ניו יורק, וויקד ביקורת מחזמר, כרטיסים להופעות והצגות בברודווי ניו יורק, וויקד המחזמר בווסט אנד לונדון, המחזמר Wicked

וויקד, המבוסס גם על המחזה, שנכתב על ידי וויני הולצמן, בהשראת הספר, מתרחש כולו בארץ עוץ ומתחיל לפני הגעתה של דורותיה אליה. המחזמר הכול כך מרהיב ומיוחד הזה מספר את סיפור ידידותן של המכשפה המרושעת מהמערב, אלפאבה, עם המכשפה הטובה גלינדה. מכיוון שנולדה לאב שאיננו מארץ עוץ, זכתה המכשפה אלפאבה בכוחות מיוחדים ובצבע עור ירוק. כשהגיעה לאוניברסיטה פגשה בגלינדה, הבלונדנית היפהפייה, ולמרות שהיא עצמה הייתה דחויה, הפכו השתיים לחברות טובות. כשהחליטו להגיע עד ארץ עוץ כדי לפגוש את הקוסם, גילו שמדובר בסיפור בדיה, ממש כפי שדורותי עצמה גילתה. עוד, בהמשך, עוברות השתיים הרפתקאות נוספות, ההופכות את המחזמר הזה לסיפור מקסים, צבעוני ומיוחד במינו.

המחזר וויקד איננו עוסק רק בסיפור החברות בין מכשפה רעה למכשפה טובה. הוא עוסק בשאלות עמוקות ומורכבות יותר, כמו האם באמת נולדים רשעים, או שאולי הופכים לכאלה בגלל המציאות הקשה? הוא דן גם בשאלה מהי חברות אמיצה או חברות אמת ומה ההבדל בין טוב לרע. אם אתם מכירים את הסיפור המופלא “הקוסם מארץ עוץ” תגלו ב”וויקד” לא מעט פרטים ותמצאו בו תשובות לשאלות רבות, שנותרו ללא תשובה. אולם, לצידם, תקבלו סיפור נוסף, תוך התייחסות לנושאים מהותיים וחשובים.

המוסיקה המצוינת, שמלווה את המחזמר לכל אורכו, מעבירה את מסריו השונים באופן מופלא והופכת אותו לחוויה רגשית בלתי נשכחת. התזמורת הגדולה, בת 25 הנגנים, מביאה אל הקהל יצירה מוסיקלית מקסימה ורמה ביצועית גבוהה במיוחד. השילוב בין ביצועים מרשימים ודרמטיים לצד ביצועיים רגשיים, ממחיש באופן מושלם את הדמויות המורכבות של המחזמר ואת היחסים שביניהן. התפאורה המרהיבה, הכוללות תמונות ססגוניות וצבעוניות, מצליחה להמחיש את הקסם של המקום וזאת לצד תאורה מיוחדת, העוזרת גם היא בייצור אווירה של פנטזיה אמיתית. צוות השחקנים המצוין מעביר את המסרים באופן נהדר לקהל והופך את החוויה כולה למיוחדת במינה.

קישורים מומלצים על המחזמר וויקד

תאור קצר  על המחזמר וויקד בויקיפדיה או בעברית צחה מרושעת

הדף הרישמי של המחזמר וויקד בברודווי – Wicked  דף  הבית של

תגובות