תערוכת סלבדור דאלי כרטיסים

By on Mar 20, 2016

כרטיסים לתערוכה של סלבדור דאלי 2016

תערוכת סלבדור דאלי 2016 בנמל תל אביב  2016 – האנגר 11 – 15-04-2016  עד  2-07-2016

הקישו כאן לוח ההופעות וכרטיסים לתערוכת הציורים של סלבדור דאלי

• התערוכה תציג מגוון רחב של יצירות בטכניקות שונות שישקפו את כל שנות יצירתו של האמן הגאון.

• בתערוכה יוצגו גם יצירות של דאלי העוסקות בישראל, בציונות ובעלייה לארץ, בהיקף שלא נראה לפני כן בתערוכות קודמות ברחבי העולם.

• אוצר התערוכה הוא אנריקה סבאטר, מי שהיה עוזרו האישי וחברו הקרוב של דאלי במשך 13 שנים.

• שווי היצירות שיגיעו לארץ במסגרת התערוכה מוערך בלמעלה מ 60 מליון דולר!

הקישו כאן לוח ההופעות וכרטיסים לתערוכת הציורים של סלבדור דאלי

ארכיון – 2013

הפעלות מיוחדות לילדים בתערוכה על סלבדור דאלי

תערוכת ענק של יצירותיו של אחד האמנים המשפיעים והשנויים במחלוקת שידעה המאה ה-20, סלבאדור דאלי, תתקיים בישראל החל מחג הפסח. דאלי, נחשב לאחד היוצרים הבולטים של זרם הסוריאליזם, ויצר במשך חייו אלפי יצירות. התערוכה, שהינה אחת הגדולות שהוצגו אי פעם בעולם, תציג לקהל הרחב יותר מ-500 יצירות שונות של האמן ובהם: ציורים, פסלים, תחריטים, תכשיטים ועוד. במתחם התערוכה יהיה מתחם עצמאי לילדים שיעוצב בנפרד הכולל שלושה אולמות גדולים ויכלול שני סוגי פעילות מרכזיים:

• הצגת ילדים

• פעילות נוספת לכל המשפחה היא שני מתחמי יצירה, שם יוכלו הילדים ליצור בחומרים מגוונים יצירות ברוח דאלי כמו ציור של שעון נוזל והדפסה שלו על חולצה או יצירת ביצה כמו ביצירותיו של דאלי. זמן ההפעלה היצירתית אינו מוגבל.

השתתפות בסדנאות ובהצגה בתשלום, רכישת כרטיסים במקום.

אוצר התערוכה, אנריקה סבאטר ((Enrique Sabater, שימש כעוזרו האישי של סלבדור דאלי במשך כ- 13 שנים, ונחשב לאחד האנשים הכי קרובים לאמן הספרדי. הוא החל דרכו כצלם, ותיעד רגעים נדירים בחייהם של דאלי ואשתו גאלה, שהיוותה השראה עבור האמן ברבות מיצירותיו, ובהמשך הדרך התקרב מאוד לזוג והפך לאיש סודם. צילומים אלו יוצגו גם הם במסגרת התערוכה, ויאפשרו הצצה נדירה אל חייו ודמיונו של אחד האמנים המוחצנים והחידתיים ביותר שידע העידן המודרני. אנריקה סבאטר יגיע לארץ כאוצר התערוכה. רבות סופר על קורותיו של מי שהוא ללא ספק אחד האמנים הראשונים שהפכו את האקסטר כך, כמה מתחומי העניין שהניעו את דאלי וכמה מיצירותיו עדיין אינן מוכרות לציבור. בתערוכה יוצגו יצירות מתקופת חייו המוקדמת כמו גם המאוחרת, ובאופן זה, הקהל שיגיע לתערוכה יוכל להתרשם ולקבל השראה באופן בלתי אמצעי ממי שהוגדר על ידי אנדי וורהול כאחת ההשפעות הבולטות ביותר שיצרו את זרם הפופ ארט, והגדיר את עצמו כ”אני זה סוריאליזם”. מבחינת דאלי, “הדבר שלעולם לא יהיה ממנו מספיק זו הגזמה”. ואכן, בצד מטבעות שחרט ניתן יהיה לחזות בתערוכה גם בפסלי ענק שיצר, חלקם בגובה של 5 מטרים. מנעד היצירה של דאלי היה מאז ומעולם ללא תחרות, והוא מזמן לכל מי שפוגש את יצירותיו חוויה שאין שניה לה.

במסגרת סלבדור דאלי התערוכה יוצגו גם יצירותיו של דאלי העוסקות בישראל, בציונות וביהדות. הקשר של דאלי לישראל אמנם לא פוענח עד היום, והצטרף למסכת הסודות שלקח איתו האמן אל דרכו האחרונה, אך היצירות הללו היו ונותרו מסעירות ומטלטלות, במיוחד עבור הקהל הישראלי והיהודי, שברובו אינו מכיר אותן. השווי הכולל של היצירות בתערוכה עומד על למעלה מ 60 מיליון דולר, והיצירה היקרה ביותר בה, ציור ושמו The servant of the disciples at emmaus משנת 1960, הוערכה בשווי של 2.4 מליון יורו. כל היצירות יגיעו לישראל תחת אבטחה קפדנית שלא נראתה כמותה בתערוכות קודמות בארץ, חלקן מהאוסף הפרטי של אוצר התערוכה, אנריקה סבאטר, וחלקן מאוספים פרטיים בעולם – מפריז ועד דרום אמריקה. סלבדור דאלי היה ועודנו אמן רווי ניגודים וסתירות פנימיות, שבצד מוחצנותו המופגנת נחשב למי שלקח עימו סודות רבים אל קברו ב 1989. ההזדמנות לחזות ביצירותיו המקוריות בתערוכת הענק שתוקדש לו מהווה פתח לקהל הישראלי להיכרות מחודשת עם מי שהשפעתו ניכרת כמעט בכל תחומי התרבות כיום, או כדבריו של דאלי עצמו, “להביט, זה לחשוב” – ואכן לא ניתן להתרשם מיצירתו מבלי להישאב למקום שכולו השראה, דמיון פרוע ויצירתיות.

הציבור כולו מוזמן לרכוש כרטיסים כבר במכירה המוקדמת, ולהבטיח מקום לתערוכה המדוברת ביותר בישראל לשנת 2013 – סלבדור דאלי מגיע אל מרכז הקונגרסים בחיפה, וכל המשפחה מוזמנת ליהנות מהחוויה!

קישורים נוספים על סלבדור דאלי

סלבדור דאלי – ויקיפדיה

סלבדור דאלי וישראל: יהדות, ציונות ועליה – פורוורד

יצירות מפורסמות של סלבדור דאלי -ויקיפדיה

וירטואל דאלי –  virtualdali

סלבדור דאלי תמונות –   Salvador Dali – Obrazova Galerie

ראיון עם סלבדור דאלי – יוטיוב

תגובות

You must be logged in to post a comment Login