ספר המורמונים

By on Dec 1, 2016

ספר המורמונים – The Book of Mormon

המחזמר ספר המורמונים – The Book of Mormon, המציג בימים אלה על במות ברודווי וזוכה פרס הטוני, נכתב ובוים על ידי טרי פארקר ומאט סטון, זוכי פרס האמי ויוצרי הסדרה “סאות’פארק” שעל פי דבריהם, הגשימו חלום ישן. לאחר שהצליחו כל כך עם הסדרה הקומית המצוירת, החליטו השניים להגיע גם לבמות ברודווי והעלו, במרץ 2011, את אחד ממחזות הזמר הבולטים על במות אלו לאחרונה – ספר המורמונים. שני היוצרים המוכשרים אחראים הן על כתיבת הטקסטים והן על כתיבת המוזיקה ומילות השירים שבמחזמר. יחד עם רוברט לופז וג’ייסון מור, האחראים על הצלחתו של המחזמר Avenue Q, מתקבל לו מחזמר מיוחד במינו, שרק יוצריו של סאות’פארק יכולים ליצור.

סאטירה מיוחדת במינה

[colored_box color=”green”]  כרטיסים למחזמר ספר המורמונים בברודיי – הקישו כאן לחיפוש כרטיסים פנויים למחזמר ספר המורמונים  [/colored_box]

[colored_box color=”green”]   The Book Of Mormon Discount Tickets – Buy the Book of mormon broadway tickets [/colored_box]

מאז שעלה על במות ברודווי מושך אליו המחזמר ספר המורמונים קהל רב. מדובר במחזמר סאטירי, המספר על שני מיסיונרים, היוצאים לאוגנדה, על מנת להפיץ את הדת המורמונית. זוהי, ללא ספק, אחת ההצלחות הגדולות של טרי פארקר ומאט סטון. ספר המורמונים, שזכה בתשעה פרסי טוני, בהם המחזמר הטוב ביותר, זוכה בהצלחה מסחררת מדי יום וגורף מיליוני דולרים בקופות. ההפקה המוסיקלית של המחזמר, רהיטות השפה שלו והמילים, המתערבבות באופן מושלם זו בזו ויוצרות קומדיה בלתי רגילה, כל אלה יחד מאפשרים לצופים במחזמר הזה ליהנות מערב מושלם.

אחת ההפתעות של המחזמר המצליח הזה היא השילוב הנהדר בין אידיאליזציה קולנועית לבין דת ומציאות החיים שלנו. מי שמכיר את ספר המורמונים ודאי לא היה מעלה על דעתו שיופק על פיו מחזמר כל כך מצליח בברודווי, אחד ממחזות הזמר הסאטיריים הטובים ביותר שהועלו לאחרונה. כל קטע במחזמר הוא דוגמא ליצירה של ממש ובעל יכולת השפעה על קהל הצופים בו.

זוהי הזדמנות נפלאה לצפות בשילוב נדיר של שחקנים מצוינים, הפקה נהדרת, סיפור קומי וכמובן ביום מקצועי במיוחד. ספר המורמונים לוקח אתכם למסע בלתי רגיל בזכות פארק וסטון, האחראים להצלחתו הבלתי רגילה. לצופים במחזמר נדמה, לעיתים, כי מדובר בפרק נוסף של סאות’פארק, בכיכובן של שתי הדמויות המרכזיות שלו: קווין פרייס ודולנד קאנינגהם. במסגרת רצונם העז להביא את הדת המורמונית אל המקומיים, באחד הכפרים הנידחים באוגנדה, מגלים השניים מציאות שאיננה פשוטה כל כך, כמו רעב, עוני ומחלות קשות. אמנם מדובר במציאות קשה מאד, אולם המחזמר מתמודד איתה בדרכים סאטיריות ואמצעים שונים, ההופכים את מסעם של שני המורמונים למסע בלתי נשכח. זוהי איננה פרודיה פשוטה על הדת המורמונית, או על הדת בכלל. למרות הגסויות הרבות, מסתתר מאחוריה מסר מלא בתקווה, חמלה ואהבת האדם. אמנם הציניות שולטת במחזמר הזה, אולם לצידה ישנו סיפור מרגש ומסר מיוחד. אין ספק ששני השחקנים הראשיים, ג’וש גאד ואנדרו רנלס, וכן הצוות שאיתם, מביאים לנו תוצאה נפלאה של מחזמר בלתי רגיל.

קישורים מומלצים על המחזמר ספר המורמנים

הסבר קצר וממצה על המחזמר ספר המורמונים בוויקיפדיה,

האתר הרשמי של המחזמר ספר המורמונים בברודווי

ספר המורמונים, כרטיסים למחזמר ספר המורמונים, כרטיסים למחזמר The Book of Mormon

תגובות